Bize Ulaşın: 0212 771 22 15
hesabim
fatih kuluçka logo
sepet

Kuluçka Makinesi Fiyatları

Kuluçka işine başlayacak olanların araştırdıkları ilk konu kuluçka makinesi fiyatları olmaktadır. Türkiye’de kuluçka üreten firma sayısı sekizi geçmezken arama sonuçlarınız da ellinin üzerinde firmaya rastlayabilirsiniz. Bu firmaların bir çoğu makineleri Çin’den getirirken, bir kısmı ise amatör bir şekilde kendileri üretirler. Bu sebeple kuluçka makinelerinin fiyatlarının araştırmasını yaparken aşağıda açıklayacağımız konular dikkat edilmesi gerekmektedir.

1. Malzeme

Kuluçka makinelerini genel olarak plastik veya çelik malzeme kullanılarak imal edilmektedir. iki malzeme arasında ise çok büyük fark bulunmaktadır. Plastik ham madde kullanılarak üretilen kuluçka makinelerinde kullanılan ısı yada nem kontrolü sağlayan diğer malzemeler de kalitesiz olmaktadır. Bu sebeple de çıkım verimlilikleri düşmektedir. Bu tür malzemelerden üretilen kuluçka makinelerinin fiyatları da doğal olarak çelikten üretilen makinelere oranla daha uygun olmaktadır.

Çelik malzeme kullanılarak üretilen kuluçka makinelerinde ise durum daha farklıdır. Öncellikle çelik sağlıklı olduğu kadar pahalı bir malzemedir. Bu malzemeyi kullanarak yapılan makinelerde kullanılan diğer ekipmanlarda doğal olarak daha kaliteli ürünlerden seçilmektedir.

2. Garanti

kuluçka makinesi fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise makinelerin garanti süreleridir. Kullanıcılar genellikle garanti sürelerine pek dikkat etmemektedirler. Ancak firmaların vermiş olduğu garanti süreleri kuluçka makinelerine ne kadar güvendiğinin göstergesidir. Bir yıllık garanti süresi bulunana kuluçka makinelerinin bir sonraki yumurtlama mevsiminde yanınızda olup olamayacağının garantisi de olmamaktadır. Ancak daha fazla süre ile garanti veren firmaların kuluçka makinelerine daha fazla güvenebilirsiniz. Bir sonraki kuluçka döneminde de bu makineler yanınızda olacaktır.

Bunların yanında garanti süreleri fazla olana makineler bozulsa dahi kullanıcılar eğer kendi hataları değilse hiç bir masraf altında kalmadan kuluçka makinelerini tamir ettirebilirler.

3. Kuluçka Makinesinin Kullanım Amacı

Alacağınız kuluçka makinesini ne için kullanacağınız seçiminizi yaparken önemli olmaktadır. Eğer profesyonel anlamda kuluçka işine girecekseniz elbetteki tercih etmeniz gereken makineler daha donanımlı olmalıdır. Yumurta kapasiteleri daha fazla olmalıdır. Ayrıca bu makinelerinin ısı, nem, havalandırma ve çevirme ayarlarının daha hassas olması gerekmektedir.

Diğer bir taraftan kuluçka makinesini hobi amaçlı üretim yapmak için kullanacaksanız o zaman o kadar donanımlı bir kuluçka makinesine ihtiyacınız olmayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz bütün bu noktalar kuluçka makinesi fiyatları etkileyen etmenlerdir. Kuluçka makinesi satın alacak kişilerin bu kriterlere dikkat ederek kendileri için en uygun olan makineyi seçebileceklerdir.

WhatsApp chat