Bize Ulaşın: 0212 771 22 15
hesabim
fatih kuluçka logo
sepet

Kuluçkahaneler  mevcut olan oda ve koridorla  kolay temizlenebilir ve dezenfekte edilebilir malzemeden yapılmalıdır. Kuluçka Makinelerimizin civciv çıkımları bittikten sonra Makine içindeki atık suyun ve  kırık yumurta kabuklarının  tahliyesi sağlanmalıdır.  Atık maddelerin ve kirli suların çevre kirliliğine sebep olmayacak şekilde kanalizasyon veya bir fosseptiğe bağlanması çevre duyarlılığı açısından gereklidir ve zorunludur . Kuluçka Makinelerimizi çeşitli dezenfektan ürünleri ile yada en tesirlisi olan çamaşır suyu kullanarak yapmamız uygun olacaktır. dezenfekta işlemi bittiğinde temiz suyla tekrar silmemiz makinemizin ve kapaklarını  açık vaziyette havalandırmamız gerekmektedir. Sağlıklı civciv üretimi için kuluçkahanede normal çalışma yerleri ile embriyonun geliştiği ve civcivin çıktığı hassas bölümlerin ayrılması, hassas bölüme girecek personelin de gerekli hijyenik tedbirleri alıp usulüne uygun elbise giyinmesi gerekli ve zorunludur.

Civciv nakillerinde dezenfekte edilmiş plastik kasalar veya hiç kullanılmamış özel kutular kullanılması gerekmektedir.Kuluçka makinelerinin çıkım oranının en yüksek seviyede olması için  her çıkımdan sonra dezenfekte edilmelidir.

Resmi işletmelerin Kuluçkahanelerin  girişinde o yerin hangi amaçla kullanıldığını ve kime ait olduğunu gösterir tabela bulundurmak zorunluluğu vardır .